sobota, 24 czerwca 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 12 Niedziela Zwykła, 25.06.2017


1.     Nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
2.     Dzisiaj po nabożeństwie czerwcowym w naszym kościele odbędzie się krótki koncert naszego chóru kameralnego Canta Nobiscum. W programie muzyka sakralna i nie tylko. Serdecznie zapraszamy.
3.     Również dzisiaj wieczorem na scenie plenerowej przed katedrą odbędzie się koncert „Maleo i przyjaciele. Dar dla Aleppo”. Gościem specjalnym będzie biskup Aleppo, który będzie opowiadać o życiu codziennym tego zniszczonego wojną syryjskiego miasta, w którym mieszkańcy odbudowują normalność dla siebie i swoich rodzin.
4.     W czwartek 29.06. obchodzimy Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej.
5.     Koło Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na comiesięczną Mszę św. w piątek 30 czerwca o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dotyczące pielgrzymki.
6.     Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30
7.     W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i piątki
w godzinach 10.00 – 12.00 oraz po południu 15.30 – 17.30. W sprawach pilnych dotyczących np. posługi kapłana dla chorych lub związanych z pogrzebem można przyjść w każdym czasie.
8.     W okresie wakacji Caritas Parafialny będzie nieczynny, w miesiącu lipcu
i sierpniu nie będzie czynna biblioteka.
9.  Na letni kurs przygotowujący osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszają ojcowie Dominikanie. Rozpoczęcie 4 lipca. Więcej informacji na stronie internetowej ojców Dominikanów z Wrocławia.
10. Salezjanie Współpracownicy organizują autokarową pielgrzymkę do Drezna w sobotę 26 sierpnia. W programie nawiedzenie miejsc związanych z pięcioma błogosławionymi męczennikami, wychowankami salezjańskimi, Msza św. w kościele św. Pawła  oraz zwiedzanie z przewodnikiem pięknego starego miasta. Koszt pielgrzymki 120 zł. Zgłaszać się można wpłacając zaliczkę 50 zł  w zakrystii  lub bezpośrednio u ks. Jana Gondro.
11.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się wakacyjny numer Nowego Życia poświęcony odnowie duchowej.
12.    Dzieciom i młodzieży na czas wakacji, a także dorosłym na czas urlopów życzymy dobrego odpoczynku, radosnych spotkań z bliskimi i pięknych przeżyć z obcowania z przyrodą. Gdziekolwiek będziemy pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
13.    W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Barbara Kolanowska, Teresa Krawczyk, Anna Reguła, Tomasz Winnicki, Danuta Wojciechowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…