sobota, 27 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Wniebowstąpienie Pańskie, 28.05.2017


1.     W sobotę 27 maja ks. Biskup Jacek Kiciński w kościele p.w. Chrystusa Króla we Wrocławiu udzielił święceń kapłańskich 5 młodym salezjanom przynależącym do  inspektorii św. Jana Bosko we Wrocławiu. Neoprezbiterzy ks. Paweł Figura
i ks. Maciej Michalak odprawią w naszej parafii Mszę św. prymicyjną w niedzielę
4 czerwca o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
2.     Również w sobotę w Katedrze Wrocławskiej ks. Arcybiskup Józef Kupny udzielił święceń kapłańskich 15 alumnom Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, a wśród nich ks. Tomaszowi Kowalskiemu i ks. Teodorowi Sawielewiczowi, którzy przed wstąpieniem do seminarium byli związani z naszym Duszpasterstwem Akademickim. Wymienieni nowi kapłani Archidiecezji Wrocławskiej odprawią Mszę św. prymicyjną w niedzielę 4 czerwca o godz. 19.15. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich nowo wyświęconych prezbiterów.
3.     Zapraszamy na Nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 18.00, a w ciągu tygodnia do środy włącznie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
4.     W środę 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP.
5.     Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z modlitwą litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
6.     W czwartek, 1 czerwca, nie będzie spotkania - agapy dla ministrantów ze względu na planowany wspólny wyjazd do Krośnic kończący rok formacyjny ministrantów w dniach 16-18 czerwca, na który serdecznie zapraszamy całe Rodziny.
7.     W pierwszy piątek miesiąca 2 czerwca miesięczna spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30. Spowiedź św. dla młodzieży od godz. 18.30 i Msza św. o godz. 19.00.
8.     W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentów świętych. Adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
9.     W pierwszą sobotę miesiąca 3 czerwca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00. Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy również członków męskiej grupy różańcowej Husarii Maryi oraz  mężczyzn, którzy chcieliby do Husarii dołączyć. Po nabożeństwie spotkanie.
10. W przyszłą niedzielę 4 czerwca obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię uroczystości na  całonocne czuwanie zapraszają wszystkich pragnących się modlić wspólnoty Michel, Wrocław Wielbi i Husaria Maryi. Bogaty program nocy wypełni m.in. Eucharystia, uwielbienie, świadectwa żywej wiary i czytanie Pisma Świętego przy Najświętszym Sakramencie.  Rozpoczęcie w sobotę 3 czerwca o godz. 20.00, a zakończenie w niedzielę rano o godz. 6.45. Można oczywiście uczestniczyć tylko w jakiejś części czuwania.
11.    Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu do kościoła na próby we wtorek, środę i czwartek o godz. 19.00.
12.  W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, wraz z Radą Osiedla Ołbin organizujemy Festyn  Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy całe Rodziny do uczestnictwa we Mszy św. o godzinie 11.00, po której w Marszu Radości przejdziemy na miejsce naszego Festynu przy ulicy Świętokrzyskiej, na terenie dawnej szkoły podstawowej nr 60, obok Mamuta. Festyn będzie trwał od godziny 12.00 do 18.00. W programie wiele atrakcji, między innymi zamki dmuchane, malowanie twarzy, wielobój, gril, pokazy klownów, tańców integracyjnych i stepowania. Będą pokazy ratownictwa, oraz turnieje i konkursy dla dzieci, swoje stoisko będzie miał Festyn Święta Truskawki z Pęgowa, krótkofalowcy i wiele innych. Zwracamy się też z  prośbą do osób które mogą pomóc o upieczenie i przyniesienie ciasta na Kiermasz Ciast podczas Festynu. Ciasta przynosimy do Oratorium do godziny 11.00 lub wprost na miejsce naszego Festynu na ul. Świętokrzyską. Serdecznie dziękujemy za pomoc i zapraszamy dzieci i rodziny do wspólnego świętowania.
13. Podczas Festynu będzie miał miejsce 2 Parafialny Przegląd Piosenki Rodzinnej. Zgłoszenia pisemne, z podaniem nazwiska rodziny, czy nazwy grupy oraz tytułu prezentowanego utworu prosimy kierować do s. Longiny do 29 maja 2017 r. Uczestnicy wykonują jeden utwór o tematyce religijnej – piosenka maryjna lub świeckiej – piosenka dziecięca.  
14. Zapisy dzieci i młodzieży na półkolonie i kolonie organizowane przez nasze Oratorium w budynku Gimnazjum Salezjańskiego od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 -18.00.
15.   Na prośbę Rady Osiedla Ołbin przekazujemy komunikat:
Szanowni Mieszkańcy Osiedla Ołbin, Gmina Wrocław z Oficerem Pieszym na czele, planują rozszerzyć strefę płatnego parkowania w mieście. Ta procedura swym działaniem również obejmie Osiedle Ołbin. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wyrażenia swojego zdania na ten temat podczas konsultacji społecznych, pamiętając o tym że każda ingerencja w strefy parkowania na naszym osiedlu spowoduje zwiększoną liczbę pojazdów we wnętrzach podwórzowych. Najbliższe konsultacje odbędą się :
·        I  Termin w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Reja  
w poniedziałek 29 maja 2017 r. o godz.17:00.
·        II Termin Biblioteka Grafit -Filia nr 5 MBP ul. Namysłowska 8. we wtorek 27 czerwca 2017 r. o godz. 17:00
 Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców. " Nic o Nas bez Nas"!
16.    Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na cel ratowania Polskich Nekropolii za naszą wschodnią granicą. Dzięki wsparciu materialnemu ludzi dobrej woli i pracy wielu wolontariuszy możemy ocalić wiele miejsc pamięci, cmentarzy i grobów Polaków, którzy mieszkali na dawnych terenach Polski. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i wolontariuszom.
17.    W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
18.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką, jest m.in. nowy czerwcowy  numer Małego Gościa Niedzielnego.
19.    W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszła  śp. Jadwiga Orzech. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…