sobota, 20 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 6 Niedziela Wielkanocna, 21.05.2017


1.     Dzisiaj w naszym kościele odbywa się Uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00. Dzieci komunijne w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy na Msze św. w dwóch grupach: dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 na godz. 16.45, a dzieci ze Szkół Podstawowych nr 78 i 107 na godz. 18.00.
2.   Ze względu na Biały Tydzień wyjątkowo w tym tygodniu w piątek nie będzie nabożeństwa Drogi Światła.
3.     Nabożeństwa majowe z modlitwą litanii loretańskiej ku czci NMP odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
4.     W środę 24 maja obchodzimy Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych, którą św. Jan Bosko wybrał na główną Patronkę Zgromadzenia Salezjańskiego i Rodziny Salezjańskiej. Msze św. będą odprawiane w tym dniu o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 oraz dla dzieci o 16.45
5.     W sobotę 27 maja ks. Biskup Jacek Kiciński udzieli święceń kapłańskich 5 młodym salezjanom przynależącym do  inspektorii św. Jana Bosko we Wrocławiu. Wśród nich są znani naszym parafianom diakon Paweł Figura, który przez ostatnie 3 miesiące odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską oraz diakon Maciej Michalak, który 4 lata temu jako kleryk odbywał w naszej parafii i w gimnazjum salezjańskim praktykę duszpastersko-pedagogiczną. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość w sobotę o godz. 13.00 do Kościoła Chrystusa Króla przy ul. Młodych Techników 17. Aktualnie diakoni odbywają rekolekcje przygotowujące do święceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
6.     W przyszłą niedzielę 28 maja w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w naszym kościele Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. Spowiedź św. dla dzieci obchodzących rocznicę oraz dla rodziców w sobotę 27 maja o godz. 9.00.
7.     Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu do kościoła na próby w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19.00.
8.     Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na comiesięczną Mszę św. w dniu 26 maja o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce w starej plebanii.
9.     Oratorium Salezjańskie oraz Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS  zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Salezjańskim Lecie:
· w dniach od 24 czerwca do 2 lipca odbędzie się OBÓZ SPORTOWY ANGELS SALOS WROCŁAW w sekcji piłki nożnej, siatkowej i koszykówce, w miejscowości Głuchołazy.
·  w dniach od 3 do 14 lipca odbędą się PÓŁKOLONIE LETNIE
· w dniach od 16 do 26 lipca odbędą się KOLONIE LETNIE w miejscowości Długie , w województwie lubuskim.
         Więcej informacji oraz karty uczestnictwa są do odbioru w Oratorium od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 18.00.
10.    W  związku z corocznym festynem z okazji Dnia Dziecka ogłaszamy
II Parafialny Przegląd Piosenki Rodzinnej
4 czerwca 2017 r.
·        W Przeglądzie mogą wziąć udział całe rodziny /także wielopokoleniowe/
·        Uczestnicy wykonują jeden utwór o tematyce religijnej – piosenka maryjna lub świeckiej – piosenka dziecięca.
·        Zgłoszenia pisemne, z podaniem nazwiska rodziny, czy nazwy grupy oraz tytułu prezentowanego utworu prosimy kierować do s. Longiny do
29 maja 2017 r.
11.    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach ogłasza nabór dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym również z autyzmem. Więcej informacji w gablotach przy kościele.
12.  W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona kwesta do puszek na cel ratowania Polskich Nekropolii za naszą wschodnią granicą. Dzięki wsparciu materialnemu ludzi dobrej woli i pracy wielu wolontariuszy możemy ocalić wiele miejsc pamięci, cmentarzy i grobów Polaków, którzy mieszkali na dawnych terenach Polski.
13.  W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką, ukazał się nowy czerwcowy już numer Małego Gościa Niedzielnego.
14. Zachęcamy do obejrzenia filmu o mocy modlitwy różańcowej, pokazujący prawdziwe i wstrząsające historie ludzi i społeczności. Film pt „Teraz i w godzinę śmierci” można obejrzeć w Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ul. Piłsudzkiego oraz w Kinie Helios Magnolia Park.
15.    Towarzystwo im. Edyty Stein zaprasza na piątkowe spotkania ze Słowem Bożym w ogrodzie u Edyty Stein. Najbliższe spotkanie w piątek 26 maja o godz. 19.00. Informacje o zapisach są na plakatach w gablocie.
16.     W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Leokadia Lenarcik, Barbara Michalska i Henryka Koniecpolska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…