sobota, 13 maja 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 5 Niedziela Wielkanocna, 14.05.20171. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Jerzego Babiaka, dyrektora nowo powstających na Ołbinie publicznych szkół salezjańskich: szkoły  podstawowej i liceum. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa. Przy wyjściu głównym z kościoła można zapoznać się z informacjami o powstających szkołach. Budynek szkolny przy ul. Świętokrzyskiej wymaga wielu remontów, dlatego serdecznie dziękujemy osobom, które zechcą wesprzeć to dzieło składając na ten cel ofiarę do puszek. Bóg zapłać.
2.     Nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej ku czci NMP odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
3.     We wtorek 16 maja w liturgii obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
4.     W Okresie Wielkanocnym w piątki o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Światła – nabożeństwo, w którym rozważamy 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Panem.
5.     W przyszłą  niedzielę 21 maja będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 9.00, a dzieci ze szkół podstawowych nr 78 i 107 podczas Mszy św. o godz. 11.00. Aby zostawić miejsce w kościele rodzinom dzieci komunijnych zwracamy się z prośbą do pozostałych parafian o wybranie innej godziny uczestniczenia we Mszy św.
6.     Spowiedź św. dla dzieci komunijnych w sobotę 20 maja:
·        Dzieci ze SP nr 1 o godz. 9.00
·        Dzieci ze SP nr 78 i 107 o godz. 10.00
Rodziców i rodziny dzieci komunijnych zapraszamy do Sakramentu Pokuty w sobotę albo po spowiedzi dzieci, albo podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
7.     Spotkanie Salezjanów Współpracowników dzisiaj (w niedzielę) o 15.30.
8.     Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy 20 maja na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym, program czuwania dostępny na stronie: www.michael.odnowa.org- Wyjazd spod plebanii 20 maja o godz. 5.30 - osoby chętne mogą się zapisać u Pani Marioli, która  będzie czekać w kościele od strony zakrystii w poniedziałek i wtorek po nabożeństwie majowym.
9.     Oratorium Salezjańskie oraz Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS  zapraszają dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Salezjańskim Lecie:
·                   w dniach od 24 czerwca do 2 lipca odbędzie się OBÓZ SPORTOWY ANGELS SALOS WROCŁAW w sekcji piłki nożnej, siatkowej i koszykówce, w miejscowości Głuchołazy.
·             w dniach od 3 do 14 lipca odbędą się PÓŁKOLONIE LETNIE
·            w dniach od 16 do 26 lipca odbędą się KOLONIE LETNIE w miejscowości Długie , w województwie lubuskim.
         Więcej informacji oraz karty uczestnictwa są do odbioru w Oratorium od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 18.00.
10.    W  związku z corocznym festynem z okazji Dnia Dziecka ogłaszamy
II Parafialny Przegląd Piosenki Rodzinnej
4 czerwca 2017 r.

·        W Przeglądzie mogą wziąć udział całe rodziny /także wielopokoleniowe/
·        Uczestnicy wykonują jeden utwór o tematyce religijnej – piosenka maryjna lub świeckiej – piosenka dziecięca.
·        Zgłoszenia pisemne, z podaniem nazwiska rodziny, czy nazwy grupy oraz tytułu prezentowanego utworu prosimy kierować do s. Longiny do
29 maja 2017 r.
11.    W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką
12.  W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: śp. Stefania Dobroś, Zenona Prokop i Bronisława Podyma. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…