sobota, 5 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Uroczystość Objawienia Pańskiego, 06.01.20191.    Serdecznie zapraszamy do nawiedzenia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie wystawionym do adoracji dzisiaj od 13.30 do 17.00. Na Godzinę Miłosierdzia zapraszamy o godz. 15.00
2.    Przy wyjściu z kościoła Salezjanie Współpracownicy rozprowadzają za dobrowolną ofiarą torebeczki z kredą, kadzidłem i mirrą.
3.    Małżonków pragnących umacniać swoją wiarę i więzi małżeńskie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie organizowane przez Diakonię Małżeństw ze wspólnoty Michael. W ramach spotkania przewidziana jest katecheza, świadectwa małżonków oraz AGAPA.  
4.     W ostatni weekend styczniowy w dniach od 25 do 27 stycznia 2019 r. odbędzie się w naszej parafii kurs biblijny „Tobiasz i Sara” – przeznaczony dla małżonków pragnących umacniać więzi małżeńskie i rodzinne. Informacje o zapisach umieszczone są na plakatach.
5.    Czcicieli św. Teresy Benedykty od Krzyża, św. Edyty Stein zapraszamy w środę 9 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji miesięcznego wspomnienia. Po Mszy św. odmówimy modlitwy nowenny przez wstawiennictwo Patronki Europy.
6.    Na warsztaty kaligrafii średniowiecznej zapraszamy w czwartek 10 stycznia o godz. 19.00 do salki w starej plebanii.
7.    Zebranie Salezjanów Współpracowników odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w salce w starej plebanii.
8.    Dzieci szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału w IV Parafialnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godz. 10.00 w Salezjańskim Domu Młodzieżowym. Zgłoszenia przyjmuje siostra Longina do 7 stycznia. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony oratorium i Boża Ferajna Wrocław.
9.     Płyty w cenie 10 zł z nagraniami pieśni i piosenek religijnych wykonanych przez naszą scholę dziecięcą Boża Ferajna będzie można nabyć dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Zakupienie płyt jest jednocześnie wsparciem dla dalszej działalności scholi.
10.  Trwa duszpasterska wizyta kolędowa. W najbliższym tygodniu kapłani odwiedzą mieszkańców ulic: Barlickiego, Baryckiej, Jaracza, Nowowiejskiej – numery nieparzyste, Orzeszkowej, Walecznych, Wyszyńskiego – numery nieparzyste i Żeromskiego. Szczegółowy rozkład kolędy umieszczony jest w gablotach, a także na stronie internetowej parafii św. Michała Archanioła: www.wroclawm.salezjanie.pl .
11.  Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cel wsparcia misji salezjańskich. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na sfinalizowanie inwestycji ogrzewania w kościele. Grzejniki zostały już zainstalowane pod ławkami w kościele, potrzebne są jeszcze prace związane z doprowadzeniem przewodów elektrycznych do części ławek w tyle kościoła. Całkowity koszt montażu grzejników pod ławkami wyniósł 120 tys. zł. Pozostaje jeszcze do zapłacenia 20 tys. zł nie licząc kosztów prac elektrycznych. Serdecznie dziękujemy za wspólną troskę o nasz kościół. Bóg zapłać Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym Michael za wpłatę w miesiącu grudnia na ten cel kwoty 5 tysięcy zł. Dziękujemy wszystkim indywidualnym ofiarodawcom. Informujemy, że od stycznia mamy nowe konto parafialne: 41 1600 1462 1848 2808 9000 0008 – nr rachunku zamieszczony jest w kalendarzach rozdawanych podczas kolędy, a także na stronie internetowej parafii. Dotychczasowe konto będzie jeszcze funkcjonowało przez pewien czas.
12.  W zakrystii można zaopatrzyć się w tygodniki Gość Niedzielny, Niedziela, oraz w gazetkę „W ogrodzie róż” redagowaną przez DA Horeb.
13. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności
ś.p. Włodzimierz Jagiełło, Jan Babczyński, Janina Kisała i Zbigniew Szczutkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…