sobota, 29 grudnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Niedziela Świętej Rodziny – 30.12.2018


1.    Serdecznie dziękujemy ks. Przemysławowi Cholewie Salezjaninowi za podzielenie się dzisiaj z nami Słowem Bożym dotyczącym planów Bożych wobec małżeństwa i rodziny. Bóg zapłać przybyłym małżonkom z Aleksandrowa Kujawskiego – Państwu Marcie i Maciejowi Komorowskim za wypowiedziane świadectwo i zachętę. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez modlitwę i inne dobre działania wspierają małżonków w wypełnianiu przyrzeczeń małżeńskich.
2.    W ostatni weekend styczniowy w dniach od 25 do 27 stycznia 2019 r. odbędzie się w naszej parafii kurs biblijny „Sara i Tobiasz” – przeznaczony dla małżonków pragnących umacniać więzi małżeńskie i rodzinne. Zapraszamy do udziału - więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
3.    Na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z okazji zakończenia roku zapraszamy w poniedziałek 31 grudnia o godz. 18.00
4.    W Nowy Rok 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msze św. według rozkładu niedzielnego.
5.    W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci do miesięcznej spowiedzi św. od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30. Spowiedź św. dla młodzieży i dorosłych podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 lub 18.00.
6.    W pierwszą sobotę miesiąca 5 stycznia zapraszamy na Mszę św.
i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8.00.
7.    W przyszłą niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i mirry, które będą rozprowadzać Salezjanie Współpracownicy. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na wsparcie dzieł prowadzonych przez misjonarzy salezjańskich.
8.    W przyszłą niedzielę 6 stycznia zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.30. Po sumie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do adoracji do godz. 17.00.
9.    Od środy 2 stycznia rozpoczynamy w parafii duszpasterską wizytę kolędową. Celem wizyty jest przede wszystkim wspólna modlitwa rodziny z kapłanem, pobłogosławienie domu i rozmowa duszpasterska. Prosimy o obecność możliwie wszystkich członków rodziny. Na stole nakrytym białym obrusem umieszczamy krzyż, świece, naczynie z wodą święconą oraz księgę Pisma św. O terminie wizyty powiadomią ministranci dwa dni wcześniej. Szczegółowy rozkład od 1 stycznia będzie wywieszany w gablotach i umieszczany również na parafialnej stronie internetowej. W najbliższym tygodniu planujemy odwiedzić mieszkańców ulic: Cinciały, Damrota, Jaracza, Lompy, Miarki, Młodnickiego, Nowowiejskiej, Pasterskiej, Edyty Stein, Walecznych, Westerplatte i Żeromskiego.
10.  Dzieci szkół podstawowych zapraszamy do wzięcia udziału
w IV Parafialnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w sobotę 12 stycznia o godz. 10.00 w Salezjańskim Domu Młodzieżowym. Zgłoszenia przyjmuje siostra Longina do 7 stycznia. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony oratorium i Boża Ferajna Wrocław.
11.  Płyty w cenie 10 zł z nagraniami pieśni i piosenek religijnych wykonanych przez naszą scholę dziecięcą Boża Ferajna będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00. Zakupienie płyt jest jednocześnie wsparciem dla dalszej działalności scholi.
12. Towarzystwo Edyty Stein zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu zespołu kameralnego UNITY oraz Chóru OSTINATO. Koncert odbędzie się dzisiaj
( tj. w niedzielę 30 grudnia) o godz. 18.00 w Domu Edyty Stein przy
ul. Nowowiejskiej 38.
13.  W minionym tygodniu z grona parafian odeszła do wieczności
ś.p. Maria Jaszczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…