niedziela, 5 sierpnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 Niedziela Zwykła – 05.08.2018


1. Serdecznie witamy w naszej parafii siostrę Anuncjatę ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek, która będzie pełniła w naszym kościele posługę zakrystianki. Życzymy Siostrze, by czuła się wśród nas dobrze i by Bóg wynagradzał jej trud posługi darem radości w sercu.
2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00.
3.   Trwa Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Zapraszamy do towarzyszenia pielgrzymom duchowo. Wspólna modlitwa różańcowa dzisiaj o godz. 18.00, a w następne dni do 10 sierpnia o godz. 17.30. W zakrystii można zaopatrzyć się w modlitewniki duchowej pielgrzymki i odznaki.
4.     W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
·        W poniedziałek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego
·        We wtorek 7 sierpnia wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
·        W środę 8 sierpnia św. Dominika
·       W czwartek 9 sierpnia obchodzimy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein, Patronki Europy. W tym dniu przypada 76 rocznica jej męczeńskiej śmierci św. w Auschwitz. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Koncelebrze będzie przewodniczył ks. Jerzy Witek. Po Mszy św. i nabożeństwie Towarzystwo Edyty Stein zaprasza do domu przy ul. Nowowiejskiej 38 na „Wieczór u Steinów”, który rozpocznie się o godz. 19.30 spektaklem pt. „Mamo jestem katoliczką”.  
·        W piątek 10 sierpnia obchodzimy święto św. Wawrzyńca
·        W sobotę 11 sierpnia wspomnienie św. Klary.
5. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów wykonanych prac remontowych części elewacji kościoła od strony północnej. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tace i wpłaty na konto parafialne. Niech Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem każdy dar serca.
6. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. W tygodniku Niedziela jest zamieszczony artykuł o św. Edycie Stein.
7.   W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli:
 śp. Helena Wierzbicka, Janusz Ryżlewicz, Natalia Piątkowska, Antonina Godlewska, Ania Rybczyńska i Ryszard Szczerbaty. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…