poniedziałek, 23 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 Niedziela zwykła - 22.07.2018


1.     Kalendarz liturgiczny:
·        Poniedziałek 23 lipca - święto św. Brygidy, patronki Europy;
·        Wtorek 24 lipca – wspomnienie św. Kingi;
·        Środa 25 lipca – święto św. Jakuba, Apostoła oraz wspomnienie
św. Krzysztofa, patrona kierowców i  podróżujących;
·        Czwartek 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
2.     We wtorek 24 lipca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy w sposób szczególny tych, którzy pielgrzymowali do Mariazell oraz na Jasną Górę.
Po Mszy św. spotkanie braterskie przy grillu na boisku szkolnym.
3.     W środę 25 lipca – we wspomnienie św. Krzysztofa - zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 szczególnie kierowców. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Pojazdy będzie można zaparkować także na boisku szkolnym.
4.     W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i piątki
w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 15.30 do 17.30. W sprawach związanych z pogrzebem lub wizytą u chorych można przyjść w dowolnym czasie.
5.     W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. W tym ostatnim polecamy m.in. artykuły: Odsiecz z Krakowa – o wkładzie polskiego Kościoła w powstawanie encykliki Humanae vitae, Lekarstwo na gender – o polskim pomyśle na promocję rodziny i Serce na Równiku - o kawiarni prowadzonej przez osoby niepełnosprawne.
6.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności: śp. Helena Kęska, Wacław Kucharski, Jan Franczak i Mieczysław Pałka. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…