sobota, 6 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 27 Niedziela zwykła – 07.10.20181. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na popołudniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 13.30 do 17.00.
2.    Dzisiaj o godzinie 15.00 Czciciele Miłosierdzia Bożego poprowadzą nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.
3. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W miesiącu październiku modlitwy i śpiewy środowych nowenn ku czci NMP Wspomożenia Wiernych będą odbywały się na zakończenie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30
4.    We wtorek 9 października miesięczne wspomnienie św. Edyty Stein. W tym dniu Wspólnota Michael zaprasza na godzinę 18.00 na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie: „Prawda, która uzdrawia”. Spotkanie modlitewne po Mszy św. poprowadzi s. Tomasza Potrzebowska
5.  W czwartek 11 października rozpoczyna się w naszym kościele Seminarium Odnowy Wiary - cykl 9 spotkań pod hasłem: "Powiedz Bogu TAK - i pokochaj siebie!". Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00, a po Mszy św. na pierwsze spotkanie na temat: „Czy moje życie ma sens”. Spotkanie   poprowadzi Bogdan Pawiłojć - przewodniczący Szkoły Nowej Ewangelizacji wspólnoty św. Barbary.
6.    Na wykład biblisty ks. Prof. Mariusza Rosika rozpoczynający nowy cykl spotkań na temat: „Dobroć Boga, a zło świata” zapraszamy w czwartek o godz. 19.00 do auli w Gimnazjum Salezjańskim.
7.  W piątek 12 października obchodzimy 127 rocznicę urodzin św. Edyty Stein. Towarzystwo im. Edyty Stein zaprasza w tym dniu do domu Steinów przy ul. Nowowiejskiej 38 na sympozjum „Święty Jan Paweł II i święta Edyta Stein – Miłość a Prawda”. Sympozjum rozpocznie się Eucharystią w naszym kościele o godz. 9.00. Uroczystej Koncelebrze będzie przewodniczył  i wygłosi homilię J.E. Ks. Arcybiskup Marian Gołębiewski. Serdecznie zapraszamy parafian i wszystkich czcicieli św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein. Program Konferencji wywieszony jest w gablotach.
8. W sobotę 13 października zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła o godz. 17.30. Ze względu na procesję, Msza św. o godz. 18.00 może rozpocząć się z kilkuminutowym opóźnieniem.
9.    Metropolita Wrocławski, Ks. Arcybiskup Józef Kupny zaprasza do Trzebnicy na Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jadwigi Patronki Śląska, które będą odbywały się w Trzebnicy w dniach 13, 14 i 16 października. Program uroczystości umieszczony jest na plakatach w gablotach. Suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Wiesława Śmigla, Biskupa Toruńskiego, odbędzie się w niedzielę 14 października o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja z relikwiami św. Jadwigi. Tradycyjna piesza pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy wyruszy w sobotę 13 października spod katedry o godz. 6.00.
10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszek na wsparcie działalności Oratorium dla dzieci i młodzieży działającym przy naszej parafii.
11. Taca z przyszłej drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na kontynuowanie montażu grzejników pod ławkami. Koszt dokończenia inwestycji wyniesie 60 tys. zł. Serdecznie dziękujemy za wspólną troskę o nasz kościół.
12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się również zbiórka do puszek na cel ufundowania stypendiów dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.
13. W zakrystii można zaopatrzyć się w prasę katolicką. Ukazał się nowy numer miesięcznika Nowe Życie poświęcony młodzieży.
14. W minionym tygodniu z grona parafian odeszli do wieczności:
śp. Adam Pytlarz, Zofia Zelma i Mikołaj Gorogożko. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…