sobota, 21 lutego 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 Niedziela Wielkiego Postu 22.02.2015

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 8.30 i  17.30 dla dorosłych, o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 19.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.00.
2. Spotkanie Salezjanów Współpracowników odbędzie się dzisiaj (w niedzielę 22 lutego) o godz. 15.30 w salce w starej plebanii.
3. W poniedziałek 23 lutego rozpoczyna się cykl katechez dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Katechezy będą odbywały się w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w budynku naszego Gimnazjum Salezjańskiego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
4. Przygotowanie osób dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w przyszłą niedzielę 1 marca w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4. Zapisy pocztą elektroniczną. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej Katedry Wrocławskiej (www.katedra.archidiecezja.wroc.pl).
5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę 1 marca po Mszy św. o godz. 11.00 w Salezjańskim Domu Młodzieżowym.
6. Na spotkanie biblijne z ks. prof. Mariuszem Rosikiem zapraszamy we wtorek 24 lutego o godz. 19.00 do sali w starej plebanii.
7. Koło Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na comiesięczną Mszę św. w piątek 27 lutego o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali w starej plebanii.  
8. W dniu dzisiejszym (niedzielę 22 lutego) pod kościołami naszego miasta prowadzona jest kwesta na rzecz wrocławskich hospicjów, zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na potrzeby tych chorych. Wszystkie osoby organizujące Wrocławską Niedzielę Hospicyjną pracują społecznie. Wrocławska Niedziela Hospicyjna jest okazją do konkretnego czynu miłosierdzia w szczególnym czasie Wielkiego Postu, wobec osób potrzebujących pomocy w ostatnim okresie swego ziemskiego życia. Za złożone ofiary z góry serdecznie wszystkim dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”.
9.  Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozprowadza skarbonki Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy parafian do zabrania dla swojej rodziny kartoniku ze stolika przy wyjściu z kościoła. Do skarbonki można stopniowo w okresie Wielkiego Postu składać ofiary, które będą znakiem wielkopostnych wyrzeczeń rodziny na rzecz pomocy ludziom ubogim. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę, by potem w całości przekazać jako dar naszych parafian dla Wrocławskiego Caritasu.
10.  Zapraszamy do nabycia pierwszego w tym roku numeru gazetki parafialnej „Aniele Boży”. W gazetce m.in. wywiad z naszym organistą panem Markiem Pisarskim, coś z historii parafii, relacje z zimowych półkolonii dla dzieci, relacje z działalności niektórych, grup rozważania wielkopostne i ciekawa krzyżówka. Gazetkę będzie można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy za dobrowolne ofiary, które mamy nadzieję, że pokryją w jakiejś części koszta wydania. Dla orientacji podajemy, że koszt wydania jednego egzemplarza wynosi ok. 3 zł.
11. W minionym tygodniu do wieczności z grona parafian odeszli: śp. Zygmunt Konopka, Andrzej Pawliczak, Aleksander Mitura, Krystyna Śpikowska, Jadwiga Siwińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…